TÜRK SAVUNMA SANAYi ÜRÜNLERiMiZ GELECEĞİN MÜHENDiSLERiNE GENÇLERiMiZE iLHAM KAYNAĞI OLUYOR

Osmaniye Ak Parti Milletvekili , Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya Dünya’ya adeta ders veren , ürünleri ile destanlar yazan her platformda adından söz ettiren Türk savunma sanayisi ürünleri, hakkında açıklamalarda bulundu.
Kaya açıklamasında “ Milli Savunma Komisyonu Üyesi olmam sebebiyle yurt içinde ve yurt dışında savunma sanayi alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekteyimYakın zamanda Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası etkinlikleri kapsamında Keçiören Şehit Fatih Erdoğan İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Ersin Yılgör ile Türk savunma sanayisinde son dönemde yerli ve milli teknolojilerle üretilen ürünler hakkında araştırma yapıp ve maketlerini hazırladıklarını, ürünler hakkında en ince ayrıntılarına kadar sunum yaptıklarını dikkatle takip ettim.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Savunma Sanayi Ürünlerimizin ilhan kaynağı olması gurur verici. Milli, Manevi duygu ve Şuurla yetişen gençlerimiz geleceğimizin Mühendisi, İHA Pilotu, Teknikeri, Teknisyeni olup göğsümüzü kabartacaklar. Geleceğimiz gençlerimize emanet.
Bu amaçla öğrenciler, Bayraktar TB2, Anka-S, Serçe insansız hava araçları (İHA), Kargu döner kanatlı vurucu İHA, Ulaq insansız deniz aracı, Atak helikopteri, Hürkuş temel eğitim uçağı, Fırtına obüsü, Altay tankı, Yörük 4×4, Ejder Yalçın 4×4, Kirpi, Pars III 6×6, Sarp uzaktan komutalı silah sistemi, Atmaca füzesi, Serhat havan tespit radarı, Dörtgöz termal kamera sistemi, Yamgöz mesafe gözetleme ve Korkut alçak irtifa hava savunma sistemi gibi savunma sanayisi ürünlerini seçmişler.
Çocuklarımızın daha bu yaşta teknolojinin savunma sanayisinde nasıl kullanıldığını görmeleri, onların hayal dünyalarında yeni ufuklar açması yönünden çok önemli bir faaliyet olarak görmekteyim.
Gençlerimizin gözlerindeki ışıltı ve gönüllerindeki vatan sevgisi mutlulukla yaptıkları sunumlarda yüzlerine yansıdığını görebiliyorum.
Geleceğin mühendisleri, pilotları, teknisyenleri bu sınıftan çıkacağına inancım tam.
Ayrıca çocukların bilim, teknoloji, uzay, robotik ve mühendislik dünyalarını yakından tanıması amacıyla Tekno Macera Platformu’nu hayata geçiren ASELSAN’a özverili çalışmaları için teşekkür ederim. Bu çalışmalar sayesine genç kardeşlerimiz haberdar olup çocuklarımızın teşvik edilmesi noktasında önemli etkinlikler olarak görmekteyim. Keçiören Şehit Fatih Erdoğan İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Ersin Yılgör özverili çalışmaları kapsamında tebrik eder, çocuklarımızın ve değerli hocalarımızın alanlarında üstün başarılar dilerim.Zehra BALCILAR

Gönderiyi paylaş