OSMANİYE MİLLETVEKİLİ İSMAİL KAYA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN, VEFATININ 82’İNCİ YIL DÖNÜMÜ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 82’inci yıl dönümünde, bir kere daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal, Türk milletinin düşman kuvvetleri tarafından Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, liderlik ettiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırmıştır. Aziz Milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceğini tüm dünyaya kanıtlamış, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti geçmişi, kültürü, örf, adetleri ve maneviyatı ile büyük bir eserdir. Bizler, bugün değerli ve önemli  bu esere sahip çıkmanın azmi ve gayreti içerisindeyiz. 10 Kasım bu gayretin önemli bir adımıdır. 10 Kasım , Gazi Mustafa Kemal’i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini daha iyi anlamaya vesiledir.

Günümüzde, Devlet milleti ile  el ele, demokrasimiz , Cumhuriyetimiz , Yerli ve Milli Büyük Türkiye’mizin mücadelesini veriyoruz. Darbelere, kalleş terör saldırılarına ve sinsice planlanan işgal girişimlerine  karşı milletçe kenetlenerek büyük,  gelişmiş , yerli ve milli Türkiye için yolumuza devam ediyoruz.

Bugün bir kez daha, vefatının 82’inci yıl dönümünde hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını, hatırlayacağız, hem de Tüm Dünya’ya karşı  Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı  tazeleyeceğiz.

Bu vesileyle, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde,  Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Gönderiyi paylaş