KADİRLİ TURPU “COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİ” ALDI.

Türkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 70’inin karşılayan Kadirli Turpu, coğrafi işaret tescil belgesi aldı. Kadirli Ticaret Borsası’nın tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onandı.
Osmaniyeli Bürokrat ve Akademisyenler Platformu (OBADER) tarafından yapılan açıklamada; “Osmaniye Yer Fıstığı”ndan sonra “Kadirli Turpu”nun da Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret tescil belgesi alması, Osmaniye’mizin sahip olduğu değerlerin tanıtımını sağlamak ve kenti markalaştırmak adına sevindirici gelişme, İnşaAllah en kısa zamanda Osmaniye’mizin sahip olduğu özel ürünlerimizin de tescillendiğini görürüz. Kadirli Turpu’nun tescil edilmesiyle ürünümüz hem korunacak hem de bozulmadan gelecek kuşaklara aktarılacak. Basta, Kadirli Ticaret Borsası olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.
“Kadirli Turpu”nun coğrafi işaret olarak tescil edilmesi; Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 15 Eylül’de yayımlanması planlanan “Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni”nde yer almasının ardından resmileşecek.

Gönderiyi paylaş