Milli Mücadele’nin 100. yılı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Törenler, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Yılmaz’ın Bal’ın, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı.

Şehir stadyumunda devam eden kutlamalarda, Kaymakam Tamer Orhan, beraberinde Belediye Başkanı Ömer Tarhan ve İlçe Garnizon Komutanı Asteğmen Muhammet Aydoğan, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Bal, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında milli mücadeledeki inanç, birlik ve beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesinin ülkeyi başarıya ulaştıracağını ifade etti.

Törene katılan öğrencilerin gençliğin ataya cevabını okuması, halk oyunları, tekvando, güreş, karate gösterileri ve şiirlerin okunmasının ardından program sona erdi. Kutlamalarda bu yıl ilk defa Ju Jitsu Akdeniz bölge Başkanlığı tarafından düzenlenen gösteri ve canlı performans resim sergisi yoğun ilgi gördü.

Tören sonunda, ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere altın, kupa, madalya ve para ödülleri verildi.       Menderes Özat

Gönderiyi paylaş