Küçük polisler görev başında

Kadirli’de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet ilkokulu öğrencileri jandarma ve polislerle birlikte durdurdukları araçlarda emniyet kemeri kontrolü yaptı.

Polis yeleği ve şapkası giyen öğrenciler, Cumhuriyet ilkokulu önündeki kuaförler caddesinde durdurdukları araçların sürücülerinden kurallara uymalarını isteyerek, uyarı broşürü verdiler.

Yayalar için hazırlanan yaya geçidi üzerinden karşıya geçen İlçe Emniyet Müdürü İrfan Uzay, İlçe Jandarma Bölük komutanı Binbaşı Yusuf Avcı, Şoförler Odası Başkanı Ozan Atılgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Milli eğitim Şube Müdürü Fehmi Haytaoğlu, Cumhuriyet ilkokulu Müdürü Mustafa Baraklı ile diğer katılımcılar, öğrencilere kırmızı düdük ve öğrenci trafik kimlik kartı dağıttı. Polis memuru Soner Yağbasan da öğrencilere uygulama hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin, uygulamalarda sürücülere ceza yerine bilgilendirme broşürü vererek önemli uyarılarda bulunduğunu belirten İlçe Emniyet Müdürü İrfan Uzay, “Polis, 24 saat vatandaşın can ve mal güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Sürücülerimizi trafik kurallarına uymaları daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde araç kullanmaları konusunda ekiplerimiz uyarıyor. Öğrencilerimizin uyarılarını dikkate alan sürücülerimize iyi yolculuklar diliyoruz.” dedi.

Uygulamadan memnun olan sürücüler ise öğrenciler ve polis ekiplerine teşekkür ederek, kuralların can ve mal güvenliği için çok önemli olduğu dile getirdiler.   Menderes Özat

Gönderiyi paylaş