DURMUŞOĞLU SURİYELİ YATIRIMCIYI BAKANLARLA BULUŞTURDU

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Suriyeli Yatırımcı Mohamad Sharabati ile birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yle bir araya geldi.
Ortadoğu’nun en büyük kumaş üreticilerinden birisi olan Sharabati Denim’in Yönetim Kurulu Başkanı Mohamad Sharabati, Mısır ve Tunus’tan sonra Türkiye’deki yatırımları için Kadirli OSB’yi tercih etti. Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve Suriyeli Yatırımcı Mohamad Sharabati, tamamlandığında binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan yatırımla ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yle bir araya geldi. Kadirli Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 120.000 m2’lik kapalı alanda faaliyete girerek bölge ekonomisine çok büyük bir ivme kazandıracağına kesin gözüyle bakılan yatırımla ilgili olarak sona yaklaşıldığı öğrenildi.
Osmaniye’nin kalkınması için atılan her adımı desteklediklerini belirten Mücahit Durmuşoğlu, “Osmaniye’miz sadece yerli yatırımcıların değil, yabancı yatırımcıların da özellikle ilgilendiği bir yer haline gelmiştir. Karayolu, demiryolu ve deniz taşımacılığı konusundaki projelerimiz sayesinde lojistik açıdan gösterdiğimiz gelişme sürecek ve bu da yeni yatırımcıları Osmaniye’mize çekmeye devam edecektir.” dedi.
Gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini ifade eden Mohamad Sharabati ise, “Biz Türkiye’ye güveniyoruz, buradaki güvenli ve istikrarlı ekonomi daha başka yatırımcıların da gelmesini sağlayacaktır. Türkiye, bizim için ikinci vatandır.” diyerek Suriyeli birçok önemli iş adamını Türkiye’ye davet ettiğini belirtti.

Gönderiyi paylaş