KGC DEN SILA GAZETESi’NE ZiYARET

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Muzaffer  Yüksel Kaya ve yönetim kurulu üyeleri Sıla Gazetesi’ni ziyaret ederek Meslekteki   13. Yılını kutladılar.
Yeni Kadirli Gazetesi  sahibi Mustafa Uysak, Kadirli Postası Gazetesi’nden  Şamil Kundakçı, Özgün Gazetesi sahibi Mehmet Demir’in de katıldığı ziyarette konuşan Sıla Gazetesi Sahibi Fatih Balcılar ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra, gazeteciliğin taşrada çok zor şartlar içerisinde icra edilebildiğini söyleyerek : ”Bu zorlukları ancak gazetecilik mesleği içerisinde olanlar bilebilir. Anadolu’da gazete çıkarmanın ekonomik boyutunun yanında bir de manevi sorumluluğu vardır ki, bu ilkinden daha önemlidir” diye  ilave etti.
Kadirli Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Muzaffer  Yüksel Kaya ise Gazeteciliğin etik değerler çerçevesinde yapıldığında ancak önem  kazanacağını  belirterek ”İleri ülkelerde tabldot gazetecilik yaygın gazete baskılarından  daha ileri durumdadır.  İngiltere’de ülke genelinde basılıp dağıtılan  Daily Exspres, The Daily Mail Daily Mirror gibi gazetelerin toplam tirajları, tabldot gazetelerin tirajına erişmez. Devlet yerel basına çok büyük destek sağlamaktadır. Umarım ilerde gazetecilik açısından güzelliklerle dolu yıllara ulaşırız” şeklinde konuştu.

Gönderiyi paylaş