KAYMAKAM PAMUK DENEKLERİ BEYANNAME KONUSUNDA UYARDI

İlçemiz Kaymakamı Muhittin Pamuk ilçemizde bulunan derneklerin her yıl vermeleri gereken dernek beyan forumlarının DERBİS sistemi üzerinden doldurulması gerektiğini hatırlattı..
Kaymakam Pamuk yaptığı açıklamada “Dernekler Kanunun 19. maddesi gereği derneklerimizin 01.01.2015-31.12.2015 tarihleri arasında faal olan tüm dernek, şube ve federasyonların yıl sonu itibarıyla faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile nisan ayının sonuna kadar elektronik ortamda DERBİS sistemi üzerinde doldurularak Kaymakamlığımız Dernekler Büro Şefliğine bilgi vermeleri gerekmektedir. Bu konuda dernek yöneticilerimiz gereğini yapmalıdır. Gereğini yapmayan Derneklerimize 5253 sayılı Dernekler kanununun 32/1 maddesi gereğince 2016 yılı için 881.00 TL idari para cezası verilmektedir” Dedi.
İlçemiz Kaymakamı Muhittin Pamuk açıklamasında “Derneklerimiz gönüllülük esasına dayalı halkımıza hizmet eden sivil toplum kuruluşlarımızdır. Dernek yöneticilerimizin mağdur duruma düşmemeleri için süresi içerisinde son güne bırakmadan ilgili belgeleri DERBİS sistemi üzerinden doldurmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.

Gönderiyi paylaş