Sumbas’ta Gübreleme ve Toprak Analiz Semineri düzenlendi

Sumbas İlçesinde çiftçileri bilinçlendirme ve bilgilendirme amacıyla Gübreleme ve Toprak Analiz konulu toplantı düzenlendi.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Savrun Fidancılık koordinesinde düzenlenen toplantı Sumbas Belediyesi Dr. Devlet Bahçeli Çok Amaçlı Toplantı Salonunda sunumlar eşliğinde gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında konuşan İlçe Müdürü Vekili Mehmet Özkale çiftçilerimizi bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla toplantılar düzenlemeye devam ediyoruz. İlgi gösteren çiftçilerimize teşekkür ediyorum dedi. Ayrıca böyle bir toplantının yapılmasında katkısı bulunan Kadirli İlçesinde faaliyetini sürdüren Savrun Fidancılık sahibi Ziraat Mühendisi Ayşe Savrun’a da teşekkür ediyorum dedi.
Toprak Analizi üzerine çalışmalar yapan ve Özel bir Laboratuar işleten Ziraat Mühendisi Emir Ali Ergenoğlu, doğru gübreleme uygulamasının üreticiye ekonomik yarar sağlayacağını ve toprakların verimliliğinin korunmasında ve gelecek nesillere verimli bir şekilde aktarılmasında etkili olacağını ifade etti.
Ergenoğlu, toprak örneğinin ne zaman ve nasıl alınması gerektiği konularında slâyt gösterimi eşliğinde bilgiler aktardı. Doğru gübreleme ve toprak analizi hakkında detaylı bilgiler verdi. Toprak analizinin alımında nelere dikkat edileceğini ve bunun analiz sonuçlarına etkisini anlattı.
Bilgilendirme toplantısına Sumbas Kaymakam Vekili Fikret Dağ, Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu, Sumbas Ziraat Odası Başkanı Aziz Durmuş ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personeli ile bir kısım çiftçiler katıldı. Menderes ÖZAT

Gönderiyi paylaş