YENİ MAHALLEDE İSTİNAT DUVAR DÖŞEME ÇALIŞMASI

Kadirli Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de istinat meydana gelebilecek olası bir tehlikeli duruma karşı istinat duvarı döşeme çalışmasının başlatıldığı bildirildi.
Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, yaptığı açıklamada, Yeni Mahalle Şirinler mevkiinde bulunan bazı evlerin yanından geçen çok eski bir küçük derenin ıslahı amacıyla Fen İşleri müdürlüğü ekiplerince meydana gelebilecek heyelanlara karşı başlatılan istinat duvarı çalışmasının devam ettiğini söyledi.
Başkan Tarhan, belediye olarak insan güvenliği ve sağlığının ön planda tutularak yapılan çalışmaların artarak devam edeceğine dikkat çekerek, “Vatandaşlarımızın isteği ve imkanlar dahilinde çalışmalarımız sürdürüyoruz. Amacımız herkesin isteğini yerine getirmektir. Ancak vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz. Belediyenin imkanları ortada. Sorunları ortak aklı ile hep birlikte çözeceğiz. Allah izin verirse yol ile birlikte diğer çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu çerçevede, Kadirli Belediyesi olarak halka hizmet Hakk’a hizmet anlayışı ile vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Yeni Mahalle’de bazı evlerimizi tehdit edebilecek küçükte olsa bu derenin ıslah çalışmasını en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu çalışmayla olası bir heyelana karşı olumsuz olayların önüne geçmiş olacağız.”şeklinde konuştu.
 

Gönderiyi paylaş