YİBO öğrencilerini sevindiren giyim yardımı

 
Sumbas’ta, Tema Mağazacılık tarafından Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerine giyim yardımı yapıldı.
Kadirli Kaymakamı ve Sumbas Kaymakam Vekili Necip Çakmak, yardım dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, yeni bir eğitim öğretim yılının başında ve Kurban Bayramı öncesi yapılan böyle bir yardımın anlamlı olduğunu vurgulayarak, yardımı yapanlara teşekkür ettiğini söyledi.
Çakmak, Devletin her türlü imkanı sunduğu böyle bir ortamda eğitim öğretim görmenin ayrıcalık olduğunu, bu nedenle öğrencilerden çok çalışmalarını isteyerek, “Belki bugün bu ifadelerin farkına varamazsınız ama ileride çalışmak ifadesinin ne anlama geldiğini gayet iyi anlarsınız. Onun için vakit geçmeden fırsatları iyi değerlendirelim. Öğrenciden istenen sadece derslerine çalışmak, bunun için sizden istediğim tek bir şey var. O da çalışmak, çalışmak, çalışmak”dedi.
Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ve Tema Mağazacılık’ın desteği ile YİBO’da okuyan yatılı ve gündüz eğitim gören toplam 425 öğrenciye firma tarafından koliler içerisinde gönderilen poşetler teker teker dağıtıldı.
Giyecek yardım dağıtımı törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Musa Topal, Müdür Yardımcıları ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.                                             Menderes Özat
 
 

Gönderiyi paylaş