KAVAK’TAN VAYISOĞLU’NU ANMA VE ÖDÜL TÖRENİ

İlçemizde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 3 yıl önce hayatını kaybeden KAVAK Başkanı İsmail Sefa Vayısoğlu için anma programı ve ödül töreni düzenlendi.
Kuvayi Milliye Derneği ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Kadirli Şubesi dernek binasında yapılan anma programına Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, İl kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, Özel Biltepe Okulları Genel Müdürü Mehmet Zengin, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilal Seyhan, Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetlilerle birlikte gazeteciler katıldı.
Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Şube Başkanı İbrahim Boysal, tarafından 3 yıl önce 3 Kasım’da hayatını kaybeden ilçemizin yetiştirdiği değerli insan ve Araştırmacı İsmail Sefa Vayısoğlu’nun hayatı anlatıldı.
Daha sonra merhum Vaysıoğlu ile ilgili toplantıya katılanlar ve yakınları tarafından yaşadıklarını anlatan kısa konuşmalar yapıldı.
KAVAK yönetim kurulu tarafından geçen yıl ilki yapılan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kültür dalında, yaptığı çalışma ve destekten dolayı Araştırmacı Yazar Cezmi Yurtsever ile eğitim dalında ise Emekli öğretmen Osman Işık’a plaket verildi.
İsmail Sefa Vaysıoğlu’nun hayatının anlatıldığı slayt gösterisi, Kuranı Kerim okunması ve yapılan dua ile program sona erdi.            Efendi Erkayıran-Menderes Özat

Gönderiyi paylaş