HACI ADAYLARIMIZI DUARLA UĞURLADIK


Kadirli’den kutsal topraklara gidecek hacı adayları düzenlenen törenle dua ve gözyaşı içerisinde uğurlandı.
Cavidan Benlidayı Erkek Kur’an Kursu’nda İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Din görevlisi Halil İbraihm Bozdoğan tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.
Hacı adaylarının yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı uğurlama töreninde bir konuşma yapan Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, hacı adaylarının sağ salim gidip gelmeleri temennisinde bulunarak, bol bol dua etmelerini istedi.
İlçe Müftüsü Orhan Öncü ise hacı adaylarından kutsal topraklarda sabırlı olmalarını isteyerek,
“Bugün hacılarımızı, yakınlarımızı uğurlarken sevinçliyiz. Çünkü onlar yolculukların en güzeli, Hac yolculuğuna çıkıyorlar. Yüce Allah’ın misafiri olmak üzere, onun evi Kabe’yi ziyarete gidiyorlar. Bu gün hacılarımız mutlu, heyecanlı, hacılarımızın hem gönlü hem gözü yaşlı. Çünkü uzun yıllardır hasretle bekledikleri bir yolculuğa çıkmak üzereler.
Hac ibadeti, hiçbir yolculuğa benzemeyen, hiçbir seyahate benzemeyen, hiçbir ibadete benzemeyen bir İbadettir. Bu ibadette İslam’ın emrettiği tüm ibadetler var. Hacda yaptığınız ibadetten aldığınız hazzı hiçbir ibadetten alamazsınız. Cenabı-ı Allah yolunuzu açık etsin. Mübarek yolculuğumuz inşallah bugün başladığı gibi duayla, rahmetle, bereketle dolu olsun. Cenabı Hak haccımızı, haccınızı kabul eylesin.”diye konuştu.
Belediye Başkanlığı tarafından karanfil dağıtılması ve İlçe Vaizi Arafat Demir’in yaptırdığı duanın ardından 72 hacı adayı dualar ve gözyaşları arasında otobüslerle Adana Havaalanı’na uğurlandı.
Törene, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Muhtarlar Derneği Genel Başkan yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, bazı merkez ve köy cami din görevlileri, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Tacettin Kabaktepe, hacca gideceklerin yakınları ve kalabalık bir vatandaş katıldı.      Menderes Özat-Efendi Erkayıran

Gönderiyi paylaş