SUMBAS’TA EĞİTİM BİR SEN TEMSİLCİLİĞİNE AVCIOĞLU SEÇİLDİ

Sumbas’ta yapılan seçim ile Eğitim Bir Sen Temsilciliğine Osman Avcıoğlu seçildi.
Kadirli Memur Sen binasında yapılan kongrede bir konuşma yapan Osmaniye Şube Başkanı Erdoğan Asarkaya, Eğitim Bir-Sen olarak demokrasiye büyük önem verdiklerini belirterek, üye odaklı bakış açısına sahip olmanın kendileri açısından öncelikli olduğunu söyledi.
Asarkaya, Türkiye’nin önde gelen sendikalarından biri olarak üyelerine ve topluma karşı büyük bir sorumluluk yüklendiğini hatırlatarak, “Bu sorumluluğun bilincinde, sürekli gelişen, yenilenen, çalışanları ve üyeleri için var olmaya devam eden bir sendikayız. Örgüt olarak bizden beklenen rolümüzü biliyoruz. Sorunun parçası olmak yerine çözümün tarafı olma kararlığımız sürecektir. Eğitim Bir Sen olarak demokrasinin alanını genişletmek temel hedeflerimizdendir. Özgürleştirici sendikacılıkta öncüyüz, etkiliyiz ve yetkiliyiz. Bu seçimde bunun göstergesidir. Seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum”dedi.
Halil Akıncı ve Osman Avcıoğlu’nun aday olduğu ve dostluk ve kardeşlik içerisinde geçen seçimlerde Halil Akıncı’nın adaylıktan çekildiğini belirtmesiyle seçimlere tek liste halinde devam edildi.
47 Üyesi bulunduğu bildirilen Eğitim Bir Sen Sumbas temsilciliğine büyük çoğunluğun oyunu alan Osman Avcıoğlu seçildi.
Yönetim kurulu üyeliklerine ise Yasin Özdemir, Oğuz Koca, Şakir Kocatürk, Davut Oğlakkaya, Mesut Akın ve Bekir Sarıdöl seçildi.
Avcıoğlu, seçim sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında, üye arkadaşlarının teveccühlerine mazhar olmaya çalışacaklarını kaydetti.
Kongreye, Eğitim Bir Sen Kadirli Temsilcisi Mustafa Demirci, Büro Sen Kadirli temsilcisi İ. Ethem Kundakçı, sendikaya kayıtlı üyeler ile bir kısım eğitimciler katıldı.Menderes ÖZAT

Gönderiyi paylaş