VALİ CERRAH, AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ İNŞAATI VE KADİRLİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEME VE DENETLEMELERDE BULUNDU

Vali Celalettin Cerrah, Ağız Diş Sağlığı Merkezi inşaatı ve Kadirli Devlet Hastanesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Vali Cerrah’ın inceleme ve denetleme ziyaretinde Vali Yardımcısı Hüseyin Doğan, Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Said Çalışkan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Cingöz, Bayındırlık ve İskân İl Müdürü Mehmet Aslan da bulundu.
VALİ CERRAH: “SAĞLIK MESLEK LİSESİNİN TEMELİ EN KISA ZAMANDA ATILACAK.”
Öncelikle Ağız Diş Sağlığı Merkezi inşaatını denetleyen Vali Cerrah, İl Sağlık Müdürü Mehmet Cingöz’den inşaat hakkında bilgi aldı. Kadirli Ağız Diş Sağlığı Merkezinin 20 ünitlik olduğunu söyleyen Vali Cerrah merkezin en kısa sürede bitirilerek hizmete gireceğini kaydetti. Kadirli devlet hastanesi eski binasının Sağlık Meslek Lisesi olarak yeniden yapılmasının planlandığını da ifade eden Vali Cerrah, binanın sağlam olmadığının tespit edildiğini, binaya güçlendirme yapılmasının yeni bina yapılmasından daha maliyetli olacağını ifade ederek; “Kadirli ilçemizin Sağlık Meslek Lisesine ihtiyacı var.  Yaptığımız incelemeler sonucunda, Sağlık Meslek Lisemiz için Kadirli Devlet Hastanemizin yanındaki 5 dönümlük arazinin uygun olduğu tespit edildi. Sağlık Meslek Lisemizin temelini en kısa sürede burada atacağız.”diye konuştu.
 
Vali Cerrah daha sonra Kadirli Devlet Hastanesini ziyaret ederek, Başhekim Atıl Kalecik’ten bilgi aldı. Hastanenin birimlerini de ziyaret eden Vali Cerrah, hasta ve hasta yakınları ile de sohbet etti.
 

Gönderiyi paylaş