ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDEN İLK YILINDA BÜYÜK BAŞARI

2007 yılında açılan Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ilk mezunlarından üniversite sınavında büyük başarı geldi.
2011 yılında ilk defa mezun olarak üniversite sınavına giren Anadolu Öğretmen lisesi’nin 91 öğrencisinden 58’i başarılı olarak üniversiteye yerleşti.
Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Karacalar, yaptığı açıklamada, yönetim kurulu üyeleri olarak öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencilerine başarılar diledi.
Karacalar, 4 yıl sonra ilk defa mezun vermenin mutluluğu içerisinde okul olarak Kadirli’nin adını en güzel şekilde temsil ettiklerine dikkat çekerek, ilerleyen yıllarda Okul Müdürü Ömer Faruk Şerbetçi ile birlikte öğrencilerin daha büyük başarılara imza atacağını kaydetti.
Yüzde 64 başarı ile adından söz ettiren Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi’nin bu yıl üniversiteye yerleşen öğrencisinin sayısı ve okulları;
“2 Tıp Fakültesi, 2 Eczacılık Fakültesi, 7 Hukuk Fakültesi, 26 Eğitim Fakültesi, 3 Elektronik Müh., 4 PDR, 2 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, 2 İnşaat Mühendisliği, 1 Makine Müh., 1 Endüstri Müh, 1 Harita Müh, 1 Siyasal Bilimler, 1 Besleme Diyetetik, 1 Hemşirelik
1 İktisat (İngilizce), 2 Rekreasyon ve 1 Bilgisayar Mühendisliği”
Menderes Özat-Efendi Erkayıran

Gönderiyi paylaş