YASDIOĞLU’NDAN SOMALİYE YARDIM

Kadirli’de faaliyet gösteren Yasdıoğlu Metro Market’in asgari ücretle çalışan 50 personeli örnek bir davranışta bulunarak Somali’ye maddi yardımda bulundular.
Yasdıoğlu Metro Market Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Yasdıoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 50 kadar çalışanının Somali’de yaşanan kuraklık nedeniyle insanların ve özellikle çocukların açlıkla karşı karşıya kalmasına üzüldüklerini ve Somali için başlatılan kampanyaya destek olmak için aralarında topladıkları yardımı Somali’ye göndermek için bankaya yatırdıklarını ifade etti.
Kasım Yasdıoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti:
“3 şubemizde asgari ücretle çalışan 50 kadar işçimiz ile birlikte kendi aramızda topladığımız nakdi yardımı Somali’deki Müslüman kardeşlerimize ulaştırmak için Kampanya kapsamında açılan banka hesap numarasına yatırdık. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı sebebi ile yapılan yardımlarımızı oldukça anlamlı buluyoruz. Müslüman bir ülke olarak orada yaşayan din kardeşlerimizin bu sorunlarına karşı duyarsız kalamayız. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızla birlikte Somali’ye yardımlarımızı gönderdik.” dedi.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat

Gönderiyi paylaş