SİVRİSİNEK KÖYLERDE CANLILARI TEHDİT EDİYOR

Kadirli’ye bağlı bazı köylerde aşırı derece sivrisinek olması insan ve hayvan başta olmak üzere tüm canlıları tehdit ettiği öne sürüldü.
İlçemizde bir dönem yaşayan dünyaca Ünlü Yazar Yaşar Kemal’inde bazı romanlarında bahsettiği sivrisineklerin Yalnızdut, Vayvaylı, Karabacak, Eşkiler, Kesikkeli, Tozlu, Tekeli, Aşağıçiyanlı ve civar köylerde yaşayan vatandaşları ve hayvanları perişan ettiği ve sabaha kadar tüm canlıların yaşantısını olumsuz yönde etkilendiği öğrenildi.
Gazetemize bilgi veren köylüler son günlerde sivrisineklerin bir hayli çoğaldığını ve tüm canlıları sağlık yönünden rahatsız ettiğini ileri sürerek yetkililerin bu konuya bir an önce çözüm bulmalarını istediklerini belirterek, “Köylerde aşırı derecede çoğalan sivrisinekler insanlar başta olmak üzere tüm canlıları tehdit ediyor. Sivrisinek ısırmalarından dolayı bazı köylülerimiz hastalandılar. Yetkilileri bu sorunu çözmek için göreve davet ediyoruz. bir an önce zehirleme çalışmasının yapılması gerekiyor” diyerek Dünyaca ünlü ve bir dönem Kadirli’de yaşayan Yaşar Kemal’in romanına konu olan Halk Şiirindeki şu dizeleri hatırlattılar;
“Çukurova Yana yana ört olur
Her sineğe bir alıcı Kurt olur”

Gönderiyi paylaş