Önal “Bu proje ile köylerimiz gülecek”

Osmaniye Milletvekili Suat Önal 24 köyün 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan
‘Yarpuz Suyu Projesi’ ve yol yapım çalışmalarını inceledi.
Yarpuz (Cebel)’in 26 km olan yolunun alt yapı çalışmaları esnasında ayrıca köylere verilecek olan suyun boruları da döşeniyor.
Yarpuz yolu ve su projesi çalışmaları yerinde inceleyen Ak Parti milletvekili Suat Önal burada yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi bu çalışmalarımız il özel idaresi bünyesinde yapılmaktadır. Yarpuz – Osmaniye arasında bir taraftan yol çalışmaları yapılırken diğer taraftan ise köylerimize verilecek olan suyun boruları ve diğer alt yapı çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Neticede devletimizin vatandaşımıza sunmuş olduğu hizmettir. Şu ana kadar yapılan çalışmalardan ve kat edilen yoldan oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ben inanıyorum ki buradaki çalışmalar sonuçlandığında Cebel ve bu güzergâhta bulunan yaylalarımıza da ilgi artacaktır. Ramazan ayının sonunda alt yapı çalışmalarının da tamamlanmasını bekliyoruz. İlimizin milletvekili olarak bizler de kaynak aktarma noktasında Ankara’da gerekli çalışmaları yapacağız. Şehrimiz ve köylerimiz için büyük önem taşıyan bu proje sayesinde 24 köyümüzün su ihtiyacı da giderilmiş olacaktır.” Dedi.
Ak Parti İl Başkanı Ömer Yağmur ise çalışmaların hızla ilerlediğini belirterek boğaz köylülerinin bu proje sayesinde suya kavuşacak olmasının kendileri açısından da mutluluk verici olduğunu kaydetti.
Ak Parti Teşkilatı olarak bu ve buna benzer proje ve hizmetlerin takipçisi olduklarını kaydeden Yağmur Osmaniyelilerin hizmetin en güzeline layık olduğunu söyledi.
Projenin kontrol mühendisliğini yürüten İl Özel İdaresinde görevli Jeoloji Yüksek Mühendisi Abdullah Altuncu ise “Bu işe başladığımız günden bu yana yaklaşık 5 bin 500 metre isale hattı borusunu döşedik. Şu anda çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ortalama 4 bin 500 metre kadar hat daha döşeyeceğiz. Bunu da bu ay içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu paralellikte yol yapım işlerimizi de sürüyor. Burası birçok yaylaların da yolu olduğu için bazı sorunlarla karşılaşsak da şimdi bu sorunu da halletmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın Osmaniye’ye geliş-gidişlerini bir servis yolundan sağlıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Osmaniye Milletvekili Suat Önal’ın ‘Yarpuz Suyu Projesi’ ve yol yapım çalışmalarını incelemelerine Ak Parti İl Başkanı Ömer Yağmur, Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç ve eski merkez ilçe başkanı Yusuf Çenet katıldı.

Gönderiyi paylaş