OSMANİYE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Osmaniye Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca devam edecek olan Ramazan etkinlikleri başladı. Cumhuriyet meydanındaki Ramazan etkinliklerinde, Kuran-ı Kerim tilaveti, tasavvuf müziği, sema gösterisi şiir ve naatlar, ezgi ve türküler, yarışmalar, hediye çekilişleri, orta oyunu ve sürprizlerin yer alacağı etkinliklerle Ramazan ayı bu yıl daha farklı, coşkulu geçecek.  Ahmet Yılmaz’ın sunumunda programın ilk gününde çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Osmaniye Belediyesi Mehter takımı bir konser verdi.
Ramazan etkinlikleri açılış konuşmasında Belediye Başkanı Kadir Kara; “Sizlerin ve bütün Osmaniyeli hemşerilerimin ve tüm İslam Âleminin Ramazanını tebrik ediyorum. Osmaniye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinliklerinin bu yıl üçüncüsünü yapıyoruz. Osmaniye’mizde ramazan ayının coşkusunu ve sevincini insanlarımızla birlikte yaşamak için belediye olarak birbirinden güzel programlar organize etmeye gayret ediyoruz. Cumhuriyet meydanında ramazan ayı boyunca iftar sonrasında yapacak olduğumuz programlarla Osmaniye’mizin sosyal hayatına canlılık kazandırmanın yanında ramazan ikliminin yaşanmasına katıda bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca programlarımızda pek çok sanatçıyı ve ilim adamını misafir etmenin yanında Osmaniye’mizin yetiştirmiş olduğu değerli insanları da halkımızla buluşturamaya çalışacağız. Ramazan etkinliklerimiz içerisinde K.Kerim tilaveti, Tasavvuf müziği, Sema gösterisi, Şiir ve naatlar, Ezgi ve türküler, Yarışmalar, hediye çekilişleri, orta oyunu ve birçok sürprizler yer alacaktır. Çevresine kurduğumuz fesane, iftar çadırı, lunapark, şark köşesi ve diğer düzenlemelerle bir kültür meydanı haline dönüştürdüğümüz Cumhuriyet meydanında ki bu kültürel etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı ve özellikle de çocuklarımızı davet ediyoruz. Her gün çocuklarımız için birbirinden güzel etkinlikler düzenleyeceğiz. Ramazan Etkinliklerimiz içerisinde çocuklarımıza yönelik etkinliklere büyük önem veriyoruz.”dedi.
Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının konserini büyük bir beğeni ile izlendi. Programa katılan Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul ise; “Belediyemizi böyle güzel etkinlikler düzenlediği için tebrik ediyorum. Tüm İslam âleminin bu vesile ile Ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Gönderiyi paylaş