KADİRLİ BELEDİYESİ ÜCRETSİZ TERCİH HİZMETİ VERİYOR

Kadirli Belediyesi tarafından SBS’den sonra Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) giren öğrencilere de ücretsiz tercih hizmeti veriliyor.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yaptığı açıklamada, Eski Belediye Düğün Salonu Kadın Faaliyetleri Merkezinde gerçekleştirilen çalışmanın özellikle dershaneye gidemeyen, tercih konusunda kararsız olan ve üniversite seçme konusunda yardım alamayan öğrencilere yönelik olduğunu ifade etti.
Tarhan, tercih merkezinin 5 Ağustos tarihine kadar ücretsiz olarak Belediye Kadın Faaliyetleri Merkezinde devam ettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Belediye olarak hizmetin yanında eğitime de desteğimiz her zaman devam etmektedir. Öğrencilerimiz için elimizden gelen bütün imkanları kullanıyoruz. Kurmuş olduğumuz tercih merkezimizde LYS sonuçlarına göre öğrencilerimize, tecrübeli eğitimcilerin desteği ile geleceğinin belirlenmesinde önemli bir katkı verdiğimize inanıyoruz. Eğitim-öğretimde belediye olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Kadirli’de yaklaşık 250 öğrencimize ücretsiz SBS kursu verdik. Üniversitede okuyan 160 kız öğrencimize karşılıksız aylık burs verdik, vermeye de devam edeceğiz.”
Efendi Erkayıran-Menderes Özat

Gönderiyi paylaş