KADİRLİ BELEDİYE BAŞKANI TARHAN İLE ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI IŞIKBOL’DAN KINAMA

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ile Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde düzenlenen terör saldırısında 13 askerin şehit edilmesini, 7 askerin de yaralanmasını kınadı.
Tarhan, belediye meclis üyeleri adına yaptığı baş sağlığı mesajında şunları kaydetti.
“Türkiye’nin yüreğini kanatan bu haber, hepimizi derinden üzmüştür. Ülkemizin birliğine huzur ortamına yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum, Bu hainlere çanak tutanları, onları destekleyenleri, kırmızı beyaz Türk bayrağımızın altında yaşamayı kabul etmeyenleri lanetliyorum.
Bu ülkenin ekmeğini yiyerek bu ülkeye hain edenleri ve onları kahraman olarak gören ve gösterenleri, tüm bu yaşananları tepkisiz seyredenleri kınıyor ve lanetliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet geride kalan ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum” Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol ise yaptığı yazılı açıklamada, şehitlere Allah’tan Rahmet dileyerek, aileleri ile aynı acıyı paylaştıklarını söyledi.
Terör saldırılarına karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir zaman boyun eğmediğini ve bundan sonra da eğmeyeceğini dikkat çeken Işıkbol, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hain terör saldırılarına karşı dimdik ayakta duracağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunlarla baş edecek güçtedir. Masum yavrularımızın canına kastedenleri, terörün gerçek yüzünü bir kez daha bütün acımasızlığıyla ortaya koyanları, bizlere bu acıları yaşatanları ve onlara destek olanları nefretle kınıyorum.
Yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşamış bir milleti huzursuz etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Devletimizin menfaati ve çıkarı her şeyin üzerindedir. Şehitlerimizin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”dedi.              Efendi Erkayıran-Menderes Özat

Gönderiyi paylaş