SICAK HAVALARDA YANGIN UYARISI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte piknik yapanların sayısı da çoğaldı. Ormanlık alanlara giderek piknik yapan vatandaşlara Kadirli Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer, uyarılarda bulundu. Özer, havaların sıcak olmasının orman yangınları açısından risk oluşturduğunu söyledi.
Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle hafta sonları vatandaşların haklı olarak serin yerlere akın ettiğini ve piknik yaptığını hatırlatarak, yangınların büyük çoğunluğunun insan kaynakı olduğunu dikkat çeken Özer, “Biz dumansız piknik yapılmasını istiyoruz. Yangınların büyük çoğunluğu insan hatasından kaynaklanmaktadır. Dikkatsiz ve ihmal sonucu yangınlar meydana geliyor. Vatandaşlarımız, yangın tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarında veya duman gördüklerinde ücretsiz olan “Alo 177” yangın ihbar hattını hemen arasınlar.
Özer, Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü olarak meydana gelebilecek olası bir orman yangına karşı hazır olduklarını ve rastgele ormanlık alanlarda piknik yapılmasını tavsiye etmeyerek piknik alanı olarak belirtilmiş yerlerde piknik yapılmasını önerdi.
Pikniklerin sulak alanlarda yapılmasını tavsiye eden Özer, piknik sonrasında her türlü tedbirin alınmasını istedi.                        Efendi Erkayıran-Menderes Özat

Gönderiyi paylaş