BELEDİYEDEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK HİZMET

Kadirli Belediyesi Sosyal ve Kültürel hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kadın faaliyetleri merkezinde
oluşturulan tercih merkezinde öğrenciler ÜCRETSİZ OLARAK rehber öğretmenlerle beraber rahat ve stressiz bir ortamda SBS sınavı sonrası tercih seçeneklerini değerlendiriyorlar.
Kadirli Belediyesi ve Fora Dershanesi işbirliğiyle gerçekleştirilen bu çalışma özellikle dershaneye gidemeyen, tercih konusunda kararsız olan ve okul seçme konusunda yardım alamayan öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildiği belirtildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN ‘Öğrencilerimiz için elimizden gelen bütün imkânları kullanıyoruz. Kurmuş olduğumuz tercih merkezimiz de önümüzde ki günlerde açıklanacak olan LYS sınavı sonrası da öğrencilerimize tercihlerinde yardımcı olacağız. 2010 – 2011 öğretim yılında Kadirli”de yaklaşık 250 öğrencimize ücretsiz SBS kursu verdik. Üniversitede okuyan 160 kız öğrencimize karşılıksız aylık burs verdik, vermeye de devam edeceğiz Bizim için kaybedilen her öğrenci ülkemizin bir asır kaybetmesi demektir” dedi.
TERCİH MERKEZİMİZDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Milli Eğitim Bakanlığı SBS’ de tercih sistemini değiştirdi. Geçtiğimiz yıl okullarda büyük kontenjan açıklarının kalması ve düşük puan alan öğrencilerin bu kontenjanlara yerleştirilmesi ile ortaya çıkan tepkiler sonucunda MEB bu yıl tercih sistemini yeniden düzenledi. Buna göre öğrenciler 8-20 Temmuz tarihleri arasında 12 tercihten oluşan tek bir tercih listesi yapacak. Bu listeyle öğrenciler yedek ve asıl olarak yerleştirme işlemine girecekler. Öğrenciler ek yerleştirme döneminde yeni bir liste yapmayacaklar ve bu liste ile 4 kez yedek yerleştirme işlemi yapılabilecek. Bu durumda öğrencilerin tercih listelerini çok dikkatli yapmaları gerekiyor..

Gönderiyi paylaş