BAŞKAN TARHAN “HER KESİME HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Göreve geldiği günden bu yana Kadirli’de yaptığı hizmetlerle her kesimden vatandaşların takdirini kazanan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, “Allah izin verirse hizmetlerimiz devam edecek. Biz kimseyi ayırt etmeden her kesime hizmet götürüyoruz”dedi.
Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, devam eden çalışmalarla iligili olarak gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamada Yerel yönetimlerde ideolojik bir yaklaşım olamayacağını söyleyerek, halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu ifade etti.
Başkan Tarhan, Pazar mahallesi sebze hali civarında seyir terasları ve çevre düzenlemeleriyle Savrun Çayı kenarında Kadirli’lilere yürüyüş ve dinlenme alanları oluşturduklarını hatırlattı.
Çalışmaların aralıksız devam ettiğini ve Kadirli’de altyapısıyla üst yapısıyla değişimin startını 2 yıl önce verdiklerini, bu süre içerisinde Kadirli halkı ile beraber hizmet etmeye, onların beklentilerine cevap vermeye ve Kadirli’yi yaşanabilir bir şehir haline getirmeye gayret gösterdiklerini anlatarak, şunları kaydet;
“Yerel yönetimlerde tek bir şey vardır: O da hizmettir. Bazı belediyeler, hizmet üretirken sandıktan çıkan oylara göre hizmeti Taksim eder. Bir yerlerden iyi oy gelmişse oralara iyi hizmet götürülür. Sandıktan az oy çıkmışsa oralara da daha az hizmetler götürülür. Kadirli’nin hiçbir mahallesinde 2 yıllık görev süremiz içinde bu yaklaşımı göstermedik. Birbirimizin farklılıklarını zenginlik olarak kabul edeceğiz ve birbirimizi sadece ve sadece yaratandan ötürü seveceğiz. Bizler burada kök salacak değiliz. Bizden öncekiler yok. Biz de olmayacağız. Önemli olan elinizde hizmet etme imkanı varken bir tane daha fazla eser üretebilmektir. Başkaları laf salatası ile makamları işgal edebilirler. Başkalarının kaybedeceği zamanı olabilir. Ama bizim halkımıza hizmet yolunda kaybedecek bırakın günleri, bir dakikamız bile yok”
Yapılan çalışmalara herkesin sahip çıkması gerektiğini işaret eden Başkan Tarhan, “Sosyal belediyeciliğin gereksinimlerini yerine getirmek ve Kadirli’mizin ihtiyacı olan sinemamızın temelini attık diyerek” sinemamızın yapımı için ihaleye çıkıyoruz. Allah kısmet ederse Ekim yada Kasım ayında sinemamıza kavuşacağız.” dedi.
 

Gönderiyi paylaş