Eğitimcilerden Kozan turu

Adana Yüreğir ilçesi Seniha Çobanoğlu İlköğretim Okulu idarecileri ve öğretmenleri aileleriyle birlikte Kozan’ın tarihi ve kültürel değerlerini gezip tanıma imkânı buldular.
Okulluların tatile girmesiyle birlikte bir gezi turu yapan Seniha Çobanoğlu İlköğretim Okulu      öğretmenleri ilk olarak Yaverin Konağı, Hoşkadem Camii, Küçük Camii, Aşağı ve Yukarı çarşı, Camii Kebir Caddesi, Bedesten, Muhtar Hacı Konağı ve Kozan Barajı sonrasında Dağılcak Mesire alanı, Atatürk Parkı, Roma Köprüsü ve Kozan Kalesi’ni gezerek bilgi aldılar.
Öğretmen Salim Gültekin rehberliğindeki gezi grubuna Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan eşlik etti. Gezi ile ilgili izlenimlerini aldığımız Gültekin, “Tarihi ve kültür şehri Kozan sürekli değişim gösteriyor. Ben Adana’da görev yapmama rağmen zamanımın çoğu Kozan’da geçmektedir. Kozan’ın tarihi ve kültürel güzelliklerini arkadaşlarımızla da paylaşmak ve bu gezi programıyla da bir yıllık yorgunluklarını atmalarına katkıda bulunmak istedik. Bugün çok faydalı ve eğlenceli bir gezi programı olmasının yanı sıra Kozan’ımızı da daha yakından tanıma imkânı bulduk. Gezi programında yakın ilgi ve alakasından dolayı Belediye Başkanımız Kazım Özgan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Otuz beş kişilik ekibi sabah Yaverin Konağı’nda karşılayan Belediye Başkanı Kazım Özgan;”Rotasını turizme çeviren Kozan’ımız tarihi ve kültürüyle her yıl daha çok misafir ağırlamaya başladı. İniyorum ki Kozan’ımız gelecek yıllarda Çukurova’nın turizm merkezi halini alacaktır. Bunun için tüm çabalarımızla çalışmaktayız” diye konutu.
 
Öğretmenler, Kozan’ı çok farklı bulduklarını belirterek değişim için başta Belediye Başkanı Kazım Özgan’a yaptığı hizmetlerden dolay teşekkür ettiler. Gurup daha sonra tekrar Kozan’a geleceklerini söylerken Adana’da yakınlarına ve arkadaşlarına Kozan’ı anlatacaklarını belirttiler.
 

Gönderiyi paylaş