KADİRLİ’DE BİR İŞ ADAMI 1 MİLYONLUK İŞ YERİNİ OKULA BAĞIŞLADI

Kadirli’de, Koçlu Köyü İlköğretim Okuluna bir iş adamı Adana’daki iş yerini bağışladığı bildirildi.
Kadirlili olan ve Adana’da ikamet eden 82 yaşındaki İş Adamı Hilmi Loğoğlu Adana’daki yıllık 32 bin lira kira geliri olan 1 Milyon lira değerindeki iş yerini Koçlu Köyü İlköğretim okuluna bağışladı.
Hayırsever iş adamına yaptığı bağıştan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen bir programla plaket verildi.
Plaket töreninde konuşan Hayırsever İş Adamı Loğoğlu, “kendi köyümdeki okulun Koçlu köyüne taşınmasından dolayı bu okulumuza Adana’da bulunan değeri 1 milyon Lira olan ve yıllık geliri 32 Bin lira olan iş yerimi okula bağışladım. Bir ülkenin kalkınması için eğitim gören öğrencilerin her türlü teknolojiden ve okulun tüm imkânlarından faydalanması gerekir. Köylülerimizin destekleri ile yapılan Koçlu İlköğretim okuluna bir bağışta ben bulunmak istedim. İnşallah okulumuzun ihtiyaçlarını karşılanmasına katkıda bulunmuşuzdur” dedi.
Hayır sever iş adamına plaket veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ise, bağışlarından dolayı Hayırsever İş Adamımız Hilmi Loğoğluna teşekkür ederim diyerek şunları söyledi; Koçlu Köy okulu köylülerimizin de desteğiyle yapılmıştı. Bu konuda bir yardımda iş Adamımız Loğoğlu’dan gelmiştir. Kendisi İş yerini okulumuza bağışlayarak örnek bir davranış sergilemiştir. Kendisine çok teşekkür ederiz” diyerek yardım sever iş adamlarının destek vermelerini bekliyoruz dedi.

Gönderiyi paylaş