KÖY YOLU ÇALIŞMASINDA HEDEF MAKSUTOLUĞU

Kadirli Kaymakamı A. Ulusoy, vatandaşların yoğun olarak kullandığı grup köy yolu kapsamında Koçlu ile Yoğunoluk arasında devam eden yol çalışmasını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.
Ulusoy, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başlatılan Koçlu, Yoğunoluk, Değirmendere ve Tahta köylerini kapsayan gurup köy yolu çalışmasında bozuk olan yerlerde çalışmaların sürdüğünü söyledi.
KÖYDES’e aktarılan kaynakla kendi iş makinelerini kullanarak yol yapımlarının gerçekleştirildiğini hatırlatan Ulusoy, son günlerde yağış nedeniyle zor şartlarda da olsa çalışmaların devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Köylere Hizmet Götürme Birliği projesi çerçevesinde köylerimizin tüm sorunlarını çözme gayretindeyiz. Kadirli’de yaşayan vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yolları yayla sezonu başlamadan tamamlamayı planlıyoruz. Bu çalışmalar esnasında, köylerimizi ziyaret ediyor köy sakinlerimizin sorunlarını yerinde dinliyoruz. Bu her zaman böyle olacak, halkımızın sorunları yerinde tespit edecek ve bu sorunların en kısa sürede çözülmesi için çaba sarf edeceğiz. Bu yayla sezonu öncesi Yoğunoluk Köyü’nün geçmeyi planlıyoruz. Seneye de Allah izin verirse hedef Maksutoluğu”
Kaymakam Ulusoy’un çalışmalarından dolayı memnuniyetini ifade eden vatandaşlar ise Kadirli’ye geldiği günden bu yana başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran

Gönderiyi paylaş