Kasaptan örnek davranış

Kadirli ilçesinde bir esnaf, yolda yürürken bulduğu, içerisinde para olan cüzdanı ulaştığı sahibine teslim etti.

Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi’nde kasaplık yapan Serdar İçdemir (41), iş yerine giderken yolda cüzdan buldu. İçerisinde 635 lira ve alışveriş kartı bulunan cüzdanın Muzaffer Çatılı’ya (51) ait olduğu belirleyen İçdemir, arkadaşları ve gazetecilerin yardımıyla Çatılı’ya ulaştı. Çatılı’yı iş yerine davet eden İçdemir, para dolu cüzdanı teslim etti.

İçdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, cüzdanı sahibine teslim etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “İşyerime giderken yolda bulduğum cüzdanı sahibine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnsani görevimi yaptım. Benim yerimde kim olursa aynısı yapar diye düşünüyorum. Evime huzur içinde ve gönül rahatlığıyla gideceğim. Mutluyum, gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Çatılı da geçimini esnaflık yaparak sağladığını anlatarak, “Misafirlik için geldiğimiz mahallede eşime ait cüzdanı düşürdüğümüzü geç farkettik. Helal ise gelir diye düşündük. Kimseye de söyleyemedik. Kasap arkadaşımızdan Allah razı olsun bize ulaşarak cüzdanımızı teslim etti. Çok mutlu olduk. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çatılı’nın cüzdanı bulması ve kendisine teslim etmesinden dolayı vermek istediği bir miktar parayı kabul etmeyen İçdemir, insanlık görevini yerine getirdiğini iletti.  Menderes Özat

Bu haber toplam 204 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz