İyi Parti Kadirli İlçe Teşkilatı kuruldu

TÜRKİYE genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Meral Akşener Genel Başkanlığındaki İyi Parti, Kadirli’de İlhan Köksal’ın kurucu başkanlığında teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı. İyi Parti Kadirli Kurucu Başkanı İlhan Köksal, yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıtırken, “Kadirli İYİ olacak” dedi.
Uzun Çarşı Caddesi Çamlı Kahve içerinde bulunan parti merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İyi Parti Kadirli Kurucu Başkanı İlhan Köksal , “Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde yapılan çalışmalar sonucunda 25 Ekim 2017 tarihinde İyi Parti Türkiye siyasetinde yerini almıştır. İyi Parti, ülkemizin son dönemlerde siyasi alanda yaşadığı tıkanıklıkları ortadan kaldırmak, kutuplaşmış seçmen kitlesini merkez bir parti altında toplamak, iç ve dış politikada var olan tahribatı ortadan kaldırmak ve toplumun her görüşünden renkleri tek bir çatı altında buluşturmak için İyi Parti kurulmuştur. Derdi vatan olan insanlarımıza yeni bir umut olmanın heyecanını yaşamaktayız. Henüz iki ayını geride bırakmış İyi Parti, bu kısa zaman diliminde Türk milletinden çok büyük bir teveccüh ve ilgi görmektedir. Ülkenin dört bir köşesinde gördüğümüz bu yoğun ilgi, Kadirli’de de yaptığımız istişare toplantılarında kendini göstermektedir. Genel Başkanımız Meral Akşener’le güçlü İyi Parti yönetim kadrolarımız önderliğinde, tek hedefimiz kuvvetlendirilmiş bir demokrasi ve daha güçlü bir sistem için mücadele etmektir. İyi Parti Kadirli İlçe teşkilatı olarak temel hedefimiz, insanlar üzerinde bıkkınlık yaratan siyasi dil yerine, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve bunu sevgi dili ile gerçekleştirmek olacaktır. Türkiye İyi olacak, Kadirli İyi olacak” diye konuştu.
Daha sonra söz alan ilçe başkan yardımcısı Emekli İmam Hatip Salih Şen ise parti adına şu açıklamalarda bulundu; NEDEN “İYİ” PARTİ ?
Bunu anlamak için ülkemizin son 15 yılına bakmak lazım. Bu 15 yılda: Siyasi hayatımızda, ekonomik yaşantımızda, kültürel ve Sosyolojik yapımızda meydana gelen aşınma, kalitesizleşme, hırçınlaşma, Hatta terbiyesizleşme ve kötüye gidişe bakmak ve anlamak gerekir.Bu dönem içinde: Siyasi hayatımızda tek adamlık, tek adam etrafında yalakalık, ben yaptım oldu, lafımın üstüne laf istemem, konuşanı ihraç ederim zihniyeti hâkim olmuş, hedefsiz, gayesiz, teslimiyetçi bir yol izlenmiştir.Bu dönem içinde: Ülke ekonomisi çökertilmiş, hırsızlık rekor kırmış, yolsuzluk ayyuka çıkmış, işsizlik tavan yapmış, ülkede yeni doğanlar büyük borçlarla doğar hale gelmiş, borçsuz insan, ipoteksiz iş yeri, tarla, traktör, ev ve araba kalmamış, ülke borç altında adeta iflasa sürüklenmiştir.Bu dönem içinde: Kültürümüz tamamen dejenere edilmiş, insanlarımız arasında sevgi, hoşgörü ve anlayış ortadan kaldırılmış, kin ve nefret tavan yapmış, birlik ve beraberlikten eser kalmamıştır.Bütün bu olumsuzluklarla mücadele etmeye çalıştık. Ancak eski bulunduğumuz yerlerde buna imkân kalmadı ve verilmedi.Bu ve benzer sebeplerden dolayı önümüzde iki seçenek vardı. Ya her türlü kanunsuzluğu, haksızlığı aşağılanmayı çaresizliği kabullenip sineye çekecektik. Yâda Nasrettin Hocanın deniz kenarında dalgaları sayarken saydıklarını unutunca ” Giden gitti gelen dalga bir” diye saymaya yeniden başlaması gibi yeni bir hareket başlatmamız gerekiyordu. Bizlerde Topal karıncanın; ateşe atılan Hz İbrahim’in tarafını tuttuğu gibi hiç olmazsa tarafımız belli olsun diye, ikinci yolu yani hak yolunu yani mücadele yolunu seçtik.
Bu yolun adı: “İYİ PARTİ’ dir.Ülkemizin her zerresine sevgi kültürünü götürmek için, “Yaratılanı severim Yaratandan ötürü” diyerek,”İYİ” BİR TÜRKİYE için yola çıkıyoruz.
Gençlerimize iş, aş Kadınlarımıza hayat hakkı ve eşitlik, Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, Çocuklarımıza neşe, mutluluk, sağlık ve eğitim, Milletimize, birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor bir dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız.
Çok çalışacağız, çok üreteceğiz. Hakça paylaşacağız. Birlikte başaracağız. Allah’ın yardımına ve Türk Milletinin ferasetine inanıyor ve güveniyoruz. “TÜRKİYE İYİ OLACAK” ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 422 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz