T.C. KADİRLİ İCRA DAİRESİ 2017/370 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Kadirli İlçe, Ş.İbrahim Kundakçı Mahallesi, 400 Ada, 1 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz zemin+3 normal kat +1çekme katlı yapının, 2.kat 5 nolu bağımsız bölümü konut olarak kullanılmaktadır. 89,00 m² kullanım alanına sahiptir. 3 oda +mutfak+banyo +WC den oluşmakta, iç ve dış cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır, kapıları ve pencelereleri ahsap, döşeme kaplaması karodur. Yaklaşık 30 yıllık yapı 3. sınıf B grubu inşaatlar niteliğindedir. Yapı değeri 44.749,20 TL dir . Arsa toplamda 111,00 m2 olup bulunduğu konum ve komşu parsellerin değeri de göz önüne alındığında taşınmazın arsa payına (20/90) düşen değeri 6.166,67 TL’dir. Taşınmazın toplam değeri 50.915,87 TL dir.
Yüzölçümü : 111 m2 (arsa), 89,00 m² (bağımsız bölüm)
Kıymeti : 50.915,87 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/01/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri : Kamil Kara Bulvarı üzeri Kadirli Belediyesi Yeni Hizmet Binası Mezat Salonu – KADİRLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/370 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2017 İD: 163

Bu haber toplam 72 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz