KADİRLİ’LİLER ENGELLİLER İÇİN YÜRÜDÜ

Kadirli’de Belediye tarafından bu yıl 9.su düzenlenen engelliler yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.
Kadirli Belediyesinin düzenlediği yürüyüş, Köprübaşında başlayan yürüyüş Kabasakal Parkı Kadirli Belediyesi Engelli Koordinasyon merkezinde sona erdi.
Yürüyüşe Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Tercan, İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte daire amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Farkındalık yaratmak ve engellilerimize destek vermek için 9 yıldır engelli yürüyüşü düzenlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan, engellilerimizin sadece aralıkta değil her zaman yanlarındayız dedi.
Başkan Tarhan konuşmasının devamında şunları kaydetti; “ Belediyemiz Engelli Koordinasyon merkezimizi hizmete açarak her hafta Çarşamba günü engellilerimiz ile birlikte bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını istek ve temennilerine çözüm buluyoruz. Ayrıca Sodes projeleri kapsamında Engelli Koordinasyon merkezi projemiz kabul edildi ve engellilerimizin bir çoğunu istihdam edeceğiz. Galoş üretimi ve Takı tasarım çalışmalarını kapsayan projemizle engellilerimiz istihdam edilecek” dediİlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert ise, “Kadirli’de bulunan engelli vatandaşlarımız her türlü sorunlarının çözümü için buradayız. Ülkemizde engelli vatandaşlarımız için önemli kanunlar çıkarılıyor. Bizlerde üzerimize düşeni yapıyoruz. Engelli kardeşlerimiz için düzenlenen bu yürüyüşe katılan tüm herkese teşekkür ederim.”dedi.
Engelliler adına kürsüye çıkan Yüksel Güvel, teşekkür konuşması esnasında duygulanarak göz yaşlarına hakim olamadı.
Engelli Koordinasyon merkezinde düzenlenen programda engelliler tarafından hazırlanan halk oyunları, Mehteran gösterisi ve Türkler ile som buldu.

Bu haber toplam 90 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz