Köy okulunda 15 Temmuz şehitleri için hatim duası

Kadirli 15 Temmuz Yatılı Kuran Kursu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında köy okulu bahçesinde anma programı düzenlendi.
Yoğunoluk Köyü Ortaokulu bahçesindeki Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, daha sonra şehitler için okunan hatimlerin duası edildi, öğrenciler tarafından ilahiler okundu. Yöresel halk sanatçısı Refik Uçar (OZAN TEKÇE) tarafından kahramanlık türküleri ve şiirler seslendirildi.
İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, köy okulunda yaz dönemi boyunca Kur’an-ı Kerim eğitimi gören 15 Temmuz Hafızlık Kursu öğrencileri tarafından 15 Temmuz darbe girişimi esnasında şehit olanlar için bir hafta süreyle Kur’an-ı Kerim okunup, hatimler indirildiğini söyledi.
15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade eden Birer, “öğrencilerimiz, darbe gecesi şehit olanlar için Kur’an-ı Kerim okudu ve hatimler indirdi. Bugün de öğrencilerimizle hatim duasını gerçekleştirdik. Burada öğrencilerimize sadece 15 Temmuz gecesi yaşananları değil, aynı zamanda birlik ve beraberlik duygusunu da aşılamaya çalıştık. Bugün burada bulunmamızı 15 Temmuz gecesi canlarını feda eden şehit kardeşlerimiz ve o gece meydanlara inen halkımıza borçluyuz. Allah onlardan ebeden razı olsun. Biz bunun bilincindeyiz ve istiyoruz ki bütün milletimiz de bu bilince vakıf olsun.” dedi.    Kurs öğreticisi Mahmut Bozdoğan’ın ilahi okuması ve öğrencilerin ney ile ilahi seslendirmesini ardından sona eren programa katılanlara halka tatlı ve limonata ikramında bulunuldu.
Köy Muhtarı Mustafa Özçatal da tüm şehitleri rahmetle andıklarını belirterek, köylerinde düzenlenen programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Programa, İlçe milli Eğitim Müdürü Sami Cömert, Orman İşletme Müdürü Zafer Kızıl, İlçe Malmüdürü Adem Bakacak, Eğitim Bir Sen Başkanı Mustafa Demirci, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle veliler ve vatandaşlar katıldı. Menderes Özat

Bu haber toplam 213 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz