Şehit Aileleri ve Gaziler unutulmadı

Kadirli’de, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle öğretmenevinde yemekli program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa, Osmaniye Milletvekili ve TBMM Divan Katibi Üyesi mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Tezcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Vekili J. Kd. Bçvş. Hasan Demirekin, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, muhtarlar, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Şubesi Başkanı Tayfun Çiftçi, Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

 Öğle yemeği ikramı yapılan programda Kadirli İlçe Müftü Vekili Ahmet Demirer tarafından dua yaptırıldı.

Kaymakam Orhan, yaptığı birlik ve beraberlik içerikli konuşmasında, programa katılanlara teşekkür ederek, vatan ve bayrak savunması için gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda eden aziz şehitleri rahmetle ve minnetle andıklarını, gazilere de esenlikler dilediklerini belirtti.

Milletvekili Durmşuoğlu ise o gece Türk milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hainlere karşı geldiğini belirttiği konuşmasında “15 gecesi milletimiz, canından aziz bildiği vatan toprağını kurtarmak adına FETÖ’cü teröristlere karşı durarak, birlik ve beraberlik içinde Çanakkale benzeri bir destan yazd. Onların gösterdikleri bu fedakarlık sayesinde bugün vatanımızda milletimizle huzur ve güven içinde yaşıyoruz. Bu nedenle onlara hep minnettarız ve minnettar olacağız.” dedi.     Menderes Özat

Bu haber toplam 77 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz