AA fotoğraflarıyla 81 ilde “15 Temmuz” sergisi

Kadirli’de, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında çektiği bazı fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.

Kadirli Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Kütüphane Müdürlüğünün desteğiyle Şehit Osman Yurdusev Parkı’nda izlenime sunulan “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye’nin Demokrasi Zaferi” sergisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sergide, yurdun bazı bölgelerinde 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve ardından tutulan demokrasi nöbetlerinden kesitlere yer verildi.

Kaymakam Tamer Orhan, serginin açılışında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin daha somut göstergelerle anlaşılabilmesi için açılan fotoğraf sergisini herkesin gezmesini isteyerek, Anadolu Ajansı muhabirlerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Orhan, daha sonra beraberindeki Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Vekili J. Kıdemli Başçavuş Hasan Demirekin, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Tezcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert, daire müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle sergideki fotoğrafları inceledi.

Şehit Osman Yurdusev Parkı, Dr. Hüseyin Kabasakal ve Öğretmenevi yanındaki alanlarda 3 gün açık bulundurulacak olan sergide 35 fotoğraf bulunuyor.  Menderes Özat

Bu haber toplam 73 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz