ÜNAL “YETER KARAR MİLLETİNDİR DİYENLERLE MİLLET ANLAMAZ DİYENLERİN YARIŞIDIR 16 NİSAN REFERANDUMU”

  1. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Karar Milletindir diyenlerle Millet anlamaz diyenlerin yarışıdır 16 Nisan dedi.

Kadirli Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı tarafından organize edilen “Kadirli Evet Diyor” mitingi sağanak yağış nedeniyle Kadirli Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Mitingin açılış konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Büyükbozdoğan yaptı. Bozdoğan, 16 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin büyük önem taşıdığını, halkımızın bunu çok iyi bildiğini ve bu yüzden EVET dediğini söyledi.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ise, 16 nisanda sandıkların EVET oyları ile patlayacağını söyleyerek Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin kararı bizlere emirdir ve bizde Devletimizin Bekası için Evet diyeceğiz dedi.

MHP İlçe Başkanı Kemal Çağlar Balcılar ise, Ülkemiz için yeminimiz var diyerek, Genel Başkanımızın kararı bize emirdir, Devlet için EVET diyoruz dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor ise, 16 Nisan’da Osmaniye’den yüksek bir oranla Evet çıkacağını söyleyerek Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Devlet için Evet diyeceğiz dedi.

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, 16 nisanda milletin kazanacağını söyleyerek “ Bizim Cumhuriyetle, Anayasa’nın ilk dört maddesinden her hangi bir rahatsızlığımız yok. Yeniden diriliş ve yükseliş 16 nisanda millet kazanarak başlatacak. Yüreği vatanı ve milleti için çarpan insanlarımız her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyor ve bunun için azimle çalışmaya devam ediyoruz. Devletimizin bekası için Kararımız Net Oyumuz EVET” diyoruz” dedi.

15 yılda ortaya çıkan bütün sistem krizlerini beraber yaşadıklarını anlatan Ünal, “Siz neyi eksik yapıyordunuz, sizin neye gücünüz yetmiyordu, ne yapmak istediniz de yapamadınız ki bu değişikliği getiriyorsunuz” denildiğini belirterek, 15 yılda bu kadar hizmeti sistemin bu kadar engellemesine rağmen gerçekleştirdiklerini söyledi.

367 krizi, AK Parti kapatma davası, 27 Nisan, Gezi olayları, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’a rağmen önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini dile getiren Ünal, ” Karar Milletindir diyenlerle Millet anlamaz diyenlerin yarışıdır 16 Nisan referandumu. Onların şaşırdığı şey şu, ‘Biz eskiden siyasetçileri, milletin iradesini temsil eden kişileri korkutuyorduk. Şapkalarını alıp gidiyorlardı. Bu defa bir adam geldi. Adam gitmiyor, korkmuyor, sağlam iradesi ile duruyor. Sandıkta aldığım bu iradeyi ancak kefenimle birlikte terk ederim’ diyor. 15 yıl boyunca daha öncekilerden aldıkları gibi sandıkta tecelli eden milletin iradesini daha öncekilerden aldıkları gibi bu defa alamadılar. Ne yaptılarsa alamadılar. Hala almaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

Bu haber toplam 166 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz