Ödüllü Atıcılık yarışmasına büyük ilgi

Andırın Avcılar ve  Atıcılar Spor Kulübü ve Andırın Belediyesi tarafından  düzenlenen atıcılık yarışması büyük ilgi gördü
Andırın Avcılar Atıcılar ve Spor Kulübü ve Andırın Belediyesi tarafından bu sene 14.cüsü düzenlenen Atıcılık Yarışması 25 Ağustos 2012 Cumartesi günü Boğasak mevkiinde yapıldı.
Andırın Avcılar Atıcılar ve Spor Kulübü Başkanı Duran Paksoy açılış konuşmasını yaparak, yarışma öncesi atış kuralları ve dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında açıklamalarda bulunarak, yarışmaya katılan tüm avcılara başarılar diledi.

İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından 3 el atış yapılarak start alan atıcılık yarışması 102 atıcının katılımıyla gerçekleşti.

İki tur halinde yapılan yarışmada Avcılar, 40 metre mesafedeki 15×15 ebadındaki hedeflere toplam 10 kurşun attılar. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen iki tur sonunda hedefi 10’da 10 vuran Özkırsan Fişek Firması Atıcısı Ahmet Kolağasıoğlu 1.ci olurken, 2.liği 10’da 9 vuran Kemal Köse aldı. 3.cülük için ise 10’da 8 vuran 6 yarışmacı 1’er adet daha kurşun sıkarak kıyasıya mücadele ettiler. Yarışma sonunda İsmail Asena 3.cü, Mehmet Bozdoğan 4.cü, İbrahim Baş 5.ci, Teoman Gider ise 6.cı oldu.

Yarışmada 1.ci olan Ahmet Kolağasıoğlu’nun Sarsılmaz Otomatik Av Tüfeği ödülü İlçe Kaymakamı Alper Çifci, 2.ci olan Kemal Köse’nin Tek Kırma Tüfeği Belediye Başkanı Baki Tezcan, 3.cü olan İsmail Asena’nın Havalı Tek Saçma Tüfeğini ise Andırın Avcılar Atıcılar ve Spor Kulübü Başkanı Duran Paksoy tarafından verildi.

Öte yandan yarışmada 4.cü, 5.ci ve 6.cı olan yarışmacılara çeşitli av malzemeleri verilirken, 4.cü olan Mehmet Bozdoğan’ın ödülü Av Bayii Ali Şeref Özer, 5.ci olan İbrahim Baş’ın ödülü Andırın Avcılar Atıcılar ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kuşcu, 6.cı olan Teoman Gider’in ödülünü ise Öğretmen İrfan Güntürk verdi.

Daha sonra yarışmada hiç atış kaydedemeyen 10 yarışmacı arasından kura sonucunda 5 Avcıya 5 adet Karavana ödülü verildi. Karavana ödülü kazanan yarışmacılar ise şu şekilde Mehmet Doğan, Murat Özdemir, Mehmet Türk, Ahmet Köz ve Kerim Saltalı olarak belirlendi.

Yarışma sonunda Andırın Avcılar Atıcılar ve Spor Kulübü Başkanı Duran Paksoy yaptığı konuşmasında, yarışmanın heyecanlı ve çekişmeli geçtiğini belirterek, yarışmanın herhangi bir kazaya meal vermeden tamamladığını, bu tür faaliyetlerimizin önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz