MHP Osmaniye Milletvekili Adayı Küçükcan’dan 23 Nisan Mesajı

MHP Osmaniye Milletvekili Adayı Dr. Akif Küçükcan, 23 Nisan’ın, Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesine başladığı gün olarak tarihteki yerini aldığını vurguladı.

Küçükcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “91 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kurularak başlatılan özgürlük mücadelesi bugün Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Tüm dünya çocuklarının bayramı haline gelen 23 Nisan, aynı zamanda Büyük Önder Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin göstergesidir” dedi.

Yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocukların Ata’sına bağlılık ve O’nun ilkelerinden aldığı güçle Türkiye Cumhuriyeti’ni daha yukarılara taşıyacağını söyleyen Dr. Akif Küçükcan, şöyle devam etti: “Bu önemli bayramın 91. yıldönümünde ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak çocuklarımızın, sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmesini sağlamak en büyük hedefimizdir. Çocuklarımızın; özgür düşünceye sahip, araştıran ve sorgulayan gençler haline gelmesi, ülkemizin geleceği ile ilgili hiç kaygı duymamızın önüne geçecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan çocuklar bizim gözbebeğimizdir. Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayramın anlamı büyüktür.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 23 Nisan 1920’de kurulan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği olan herkesi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum”

Bu haber toplam 694 defa okunmuştur...

Hazırlayan: Murat Akdeniz